Eşcinsel ilişkilerde aktiflik pasiflik karmaşası

Eşcinsellikte aktif pasif olma durumunu bazı eşcinsel çiftler kaliteli iyi bir dengede yaşıyor. Genel itibari ile sosyal ağlarda görmüş olduğumuz özellikle yabancı eşcinsel çiftleri örnek gösterebiliriz. Eşcinsel bir erkek, bildiğiniz üzere bir erkek ister. Ancak eşcinsel bir erkek kadınsı hareketleri olan diğer erkekten haz almayabilir ya da alabilir de. Her iki durumda söz konusudur. Ancak çoğu pasif ya da ap gay, erkek partnerinin erkeksi olmasını bekler. Çünkü Türkiye’de ve bazı orta doğu ülkelerinde ‘kadınsı isen pasif, erkeksi isen aktifsin’ biçiminde bir algı söz konusu. Bunun tam tersi durumlarda söz konusu elbette. Veya bu olasılıklar kesinlikle yalnızca bu coğrafyada olur demek de tam doğru olmaz. Bu yalnızca davranışları baz alarak ve beklentiler çerçevesinde bir genelleme.

Yani özetle, kişinin kendisi oldukça hetero görünüşlü(straight de denebilir) ve davranışları da öyle olabilir. Ancak bu durum pasif olmak istemediği manasına da gelmez. Eşcinselliğini davranışlarıyla belli etmeyen bir erkek, kendi gibi birini istiyor da olabilir. Ancak bu örnekteki gibi olan bir eşcinsel erkeğin bulduğu partner de kendi dilediği gibi yeteri kadar erkeksi olamayabiliyor. Bu durum, pek çok eşcinsel ilişkinin ömrünü kısaltan temel sebeplerdendir. Yani partnerlerin birbirlerinden bekledikleri erkeksiliğin tutuşmaması, örtüşmemesi ya da dengede olmaması meselesi. Eşcinsel ilişkilerde aktiflik pasiflik karmaşası veya ilişkilerin ömrünü kısaltan detaylar burada olabilir.

Bu yazının devamı ve hatta orijinal versiyonu tüm detaylarıyla birlikte lgbt blog sitesinde. Şaşırtıcı detaylar ve tüm toplumsal olasılıkları okumak istersen yazıya git şeker.

Tekno Fahişe tarafından yayımlandı

Hey selam... Benim adım Tekno fahişe... Hayır fahişe değilim... Yani sandığın gibi bir fahişe değilim 🤭 Buradaki yazıların bazıları bana ait... Benim olanları almaya geldim... Ultra fahişelik benden sorulur... Katılmak isteyen diğer fahişeler nerede? Adminle yeni yazar alımını etkinleştirmesi için müzakerelerimiz sürüyor... Artık buranın fahişesi benim 😀🥰🙏 bana hoş geldin yok mu

Birisi “Eşcinsel ilişkilerde aktiflik pasiflik karmaşası” üzerinde düşündü

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: